Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Klocki Lego Duplo dla Twojej pociechy

Każdy wie, że jeśli chodzi o telewizję czy komputer to w świecie każdego człowieka i tego dużego i tego małego jest jej czasem, aż za dużo. Tak, więc dążymy do tego, żeby odpoczywać inaczej niż grając w gry czy oglądając filmy. Najfajniejszą formą nauki dla dziecka jest zabawa.


Dlatego też wielu rodziców wybiera gry planszowe, albo klocki, aby dziecko mogło pobudzać swoją wyobraźnię. Od kilku pokoleń klocki lego są wybierane jako wzór ciekawej zabawki. Jak wiemy może ona być kupowana dzieciom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami
Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki

Małe dzieci mogą nie do końca odnaleźć się w formule budowania bywa, że dość skomplikowanych konstrukcji. Najistotniejsze jest jednak to, że brakuje górnej granicy wieku. Z lego pasji się nie wyrasta. W szczególności, gdy ciągle wypuszczane są kolejne komplety takie jak klocki lego duplo (http://www.klockidlaciebie.pl/pol_m_Duplo-156.html/). Akurat te zestawy klocków są stworzone z myślą o młodszych użytkownikach. Klocki są troszkę większe i rzeczy do zbudowania są łatwiejsze.

Nawet samo opakowanie powinno przekonać dzieci do tego, żeby zaczęły układać klocki. Dobrze wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc zamiast domku dzieci mogą stworzyć zamek dla królewny lub jeden duży stół z różnymi dodatkami. I o to właśnie chodzi w klockach lego, żeby dzieci spróbowały rozwinąć skrzydła wyobraźni i stworzyć coś całkiem innego od tego, co chciał producent. Najważniejsza jest dobra zabawa i chwila oddechu dla rodziców.

Ptak zbudowany z klocków
Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com
Zestawy duplo

Jeżeli chcielibyśmy żeby nasze dzieci rzeczywiście wciągnęła zabawa dobrze pomyśleć o klockach lego. Wśród różnych zestawów wyłowimy te, które najbardziej zaintrygują nasze pociechy. Firma lego zadbała o to, żeby wybór klocków był naprawdę bardzo duży. Tak,więc możemy dobrać taki zestaw, który rzeczywiście będzie odpowiadał zainteresowaniom naszej pociechy.

Pamiętajmy, że dobry podarek sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie zostawi go szybko na rzecz komputera czy siedzenia przed telewizorem. Klocki lego umożliwiają dzieciom na fantastyczną zabawę, a seria klocki lego duplo sprawi, że od najmłodszych lat dzieci będą chętne do tego typu zabawy. Z wiekiem można zorganizować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których złożeniem będą musiały bardziej się pomęczyć. Nowe serie zawsze zadziwiają. A mimo upływu lat i dużej ilości innych firm klocki lego jeszcze przez długi czas nie znajdzie sobie równych.

Kategorie artykułu