Jakie filmy wybierać dla dzieci?

przez | 10 lipca 2021
Obecnie dzieci mają ogromy wybór wśród rozmaitych filmów. Należy jednak zastanowić się, które z nich mogą być naprawdę korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy znaleźć różnorodne filmy dla dzieci w każdym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci rzeczywiście mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim więc kolejnym razem zaplanujemy seans wraz z dzieckiem, dobrze jest trochę zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie idealnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są zgodnie z innymi kryteriami niż w przypadku dorosłych – na tej stronie zobaczysz filmy dvd. W tym przypadku warto mieć na uwadze wiek dziecka. Małe dzieci z całą pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których przeważają elementy zabawowe, śmieszne gafy i angażujące zdarzenia.

W przypadku trochę starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż można je oglądać z całą rodziną, bowiem znajdziemy w nich treści interesujące dla osób w różnym wieku. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla dzieciaków. Rodzinne wyjścia do kina powinny być idealną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto więc od czasu do czasu razem spędzić trochę czasu na oglądaniu interesujących filmów, które zainteresują zarówno dzieci, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na dobór oglądanych treści filmowych. Oprócz tego można od razu komentować pozytywne wzorce w filmach, a dodatkowo próbować zachęcać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest jednoznaczne. W naprawdę dobrych filmach można znaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, jakie powinny stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W przypadku mniejszych dzieci zapewne idealnym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie znaczy to wcale, że w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą zapewniać nie tylko dużo radości, ale dodatkowo sporo nauczyć dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*