Jakie filmy wybierać dla dzieci?

przez | 25 października 2021
Obecnie dzieci mają ogromy wybór wśród rozmaitych filmów. Należy jednak zastanowić się, które z nich mogą być naprawdę korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy znaleźć różnorodne filmy dla dzieci w każdym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci rzeczywiście mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim więc kolejnym razem zaplanujemy seans wraz z dzieckiem, dobrze jest trochę zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie idealnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są zgodnie z innymi kryteriami niż w przypadku dorosłych – na tej stronie zobaczysz filmy dvd. W tym przypadku warto mieć na uwadze wiek dziecka. Małe dzieci z całą pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których przeważają elementy zabawowe, śmieszne gafy i angażujące zdarzenia.

W przypadku trochę starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż można je oglądać z całą rodziną, bowiem znajdziemy w nich treści interesujące dla osób w różnym wieku. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla dzieciaków. Rodzinne wyjścia do kina powinny być idealną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto więc od czasu do czasu razem spędzić trochę czasu na oglądaniu interesujących filmów, które zainteresują zarówno dzieci, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na dobór oglądanych treści filmowych. Oprócz tego można od razu komentować pozytywne wzorce w filmach, a dodatkowo próbować zachęcać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest jednoznaczne. W naprawdę dobrych filmach można znaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, jakie powinny stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W przypadku mniejszych dzieci zapewne idealnym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie znaczy to wcale, że w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą zapewniać nie tylko dużo radości, ale dodatkowo sporo nauczyć dzieci.

Przedstawiana kwestia jest dla Ciebie praktyczna? W takim razie sprawdź poza tym inne podobne posty i zobacz więcej wskazówek.