Współcześnie audiobooki stają się wielce popularne – kiedy chcesz spróbować, kup jednego na spróbowanie

przez | 12 lutego 2022
W obecnych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są kategorycznie nader alarmujące – często wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Jeżeli już coś czytamy, najczęściej są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, choć oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Obecnie wielce popularne stało się czytanie książek w trochę inne formie niż tradycyjna. Dużo osób współcześnie dla przykładu używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem obecnych czasów.

książka w formie audiobooka

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Ty także używasz czytnika, niewątpliwie doskonale wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki niemalże wszędzie – nie da się ukryć, że na dodatek jest to nader wygodne. Czytniki są lekkie i niewielkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia niemalże żadnego problemu. Innym sposobem na czytanie książek jest także dla przykładu ich słuchanie. Audiobooki nie są wprawdzie tak popularne jak książki w formie elektronicznej, jednakże bez wątpienia mają sporą grupę swoich zwolenników. Dużą zaletą audiobooków jest także to, że coraz więcej pozycji jest dostępnych właśnie w tej formie.

Jeżeli dla przykładu Twoją ulubioną pozycją jest Wiedźmin – audiobook tej książki bez wątpienia będziesz w stanie odszukać niemalże w każdym sklepie. Audiobooki to również świetny sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszystkie z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeśli go znają, nie zawsze chcą czytać książki w ten konkretnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to niewątpliwie jeden z najlepszych pomysłów na zapoznanie się zarówno z klasyką książek jak i nowościami wydawniczymi.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu zajmującego Cię wpisu kontynuuj klikanie w nowe linki. Po pewnym czasie na pewno znajdziesz coś ciekawego.

Sporo księgarni oferuje na swoich stronach internetowych możliwość zakupienia audiobooków praktycznie na równi z klasycznymi wydaniami książek w formie papierowej.

Jeżeli jednak nie możesz odnaleźć wybranej książki na witrynie ulubionej księgarni, wówczas możesz zwyczajnie poszukać jej w sieci. Jeśli na przykład wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło Trylogia Husycka, wtedy bez wątpienia uda Ci się ją znaleźć – oczywiście pod warunkiem, że wybrana książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na polskim rynku wydawniczym – sprawdź pod tym adresem.