Na rynku pojawiają się coraz mocniej popularne zestawy telewizyjne

przez | 11 stycznia 2022
W epoce coraz powszechniej panującej w wielu mieszkaniach elektroniki nikogo już raczej nie dziwi, że ktoś zechce zrobić u siebie nieduże kino. W salonach z elektroniką użytkową królują obecnie zestawy kina domowego, składające się z płaskiego telewizora z ekranem o dużej przekątnej, DVD lub Blue-Ray oraz kompletu kolumn głośnikowych. Już na takim zestawie się da dość wygodnie oglądać większość filmów w rodzinnym gronie, jednak są osoby, którym coś takiego może nie wystarczyć.

kino

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc jeżeli ktoś będzie prawdziwym miłośnikiem kina, ma wystarczającej wielkości dom, w jakim niewielkie kino może się zmieścić, i będzie dysponował zbędną gotówką, za jaką można kupić niezłej klasy samochód, to kino we własnym domu będzie właśnie tym, co powinien zrobić. Do wykorzystania na kino doskonale będą się nadawać miejsca mniej wykorzystywane, przykładowo piwnice lub poddasza. Powiedzieć wręcz można, że się nadają lepiej do tego celu, gdyż często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc podczas projektowania, ponieważ w typowych pomieszczeniach panują fatalne parametry akustyczne.

Domowe sale kinowe są bardzo drogie w budowie, a wynika to z dwóch zasadniczych czynników. Pierwszy z nich to projekt takiej sali, aby naprawdę oglądanie filmów stało się prawdziwą przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków u nas nie jest wielu, dlatego też ich wiedza nie jest tania, ale nie powinno się robić oszczędności. Niewłaściwie zaprojektowane wnętrze sali nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże całego swojego potencjału, i tak naprawdę będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na salę kinową musi być należycie wyciszone przed hałasami z zewnątrz, i rzecz jasna trzeba zająć się wszystkim w środku, również podłogą i sufitem. Dobre wykonanie środka pomieszczenia, zgodnie z wykonanym wcześniej schematem zagwarantuje odpowiednie parametry do oglądania filmów.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie absorbujące? Zobacz również podobne źródła (https://magazynauto.pl/meska-strefa/hity-sci-fi-20-tytulow-ktore-warto-znac,aid,1599) na ten opisywany wątek, które zapewne są tak samo wciągające.

Wreszcie zostaje montaż urządzeń, jaki również sporo kosztuje, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można zaprosić bliskich na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: ciekawa strona.