Jak przygotować atrakcyjny plac zabaw dla maluchów?

przez | 12 stycznia 2022
Dzieci w każdym wieku zazwyczaj są naprawdę ruchliwe, z tego powodu większość rodziców stara się w inny sposób spożytkować ich energię, jako że w przeciwnym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Idealnym rozwiązaniem są na pewno wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są najczęściej wyposażone w nowoczesny oraz bezpieczny sprzęt, jednak warto jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki we własnym ogrodzie. Jak?

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie, należy dostosować wyposażenie do wieku i zainteresowań pociechy. W przypadku dzieci malutkich rozsądnie jest zainwestować w piaskownicę – ona na pewno zaciekawi pociechę i posłuży parę lat, a także w wysokiej jakości huśtawkę czy zjeżdżalnię. Większe pociechy stają się jednak znacznie bardziej wymagające. Ciekawym rozwiązaniem są chociażby bramki piłkarskie – zobacz bramkę do gry w nogę. Pozwalają one na grę w piłkę nożną, jaką najczęściej chłopcy uwielbiają, chociaż dziewczynki na pewno również skuszą się na taką aktywność.

Sama bramka do piłki nożnej jest dość tania, więc każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej kupno. Oczywiście, można postarać się też o jej samodzielne wykonanie. Sprawdzi się bramka piłkarska z drewna, jaką często można zobaczyć na starych boiskach, które okoliczni mieszkańcy wyposażyli własnymi siłami. Nie należy jednakże przesadzać z ich wielkością. Maluchy będą doskonale się bawiły strzelając do malutkich bramek, które jednocześnie nie zajmą całego ogrodu – .

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach dostępne są specjalne moduły składające się z paru elementów, przeznaczone do urządzenia ogrodowego placu zabaw. To znakomita alternatywa, ponieważ nie trzeba robić niczego samodzielnie. Planując ich wybór należy głównie skontrolować jakość konstrukcji. Musi być zrobiona z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o nawet najdrobniejsze szczegóły, jako że tylko w takim przypadku dziecko będzie w czasie zabawy całkowicie bezpieczne. Ogrodowy plac zabaw na pewno będzie odznaczał się sporym zainteresowaniem, a jego urządzenie nie nastręczy kłopotów.

Mnóstwo osób poszukuje ciekawych informacji na ten temat wątek. Niezłym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis (http://www.youtube.com/watch?v=60ZaY3JoK4E). Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie będziesz żałować!

W ten sposób można zachęcić malucha do przebywania na świeżym powietrzu, co w dobie komputerów i telewizji nie zawsze jest łatwe.