Konie – na pewno fantastyczne zwierzaki

przez | 22 czerwca 2022
Chociaż zasadniczo nie przepadam za zwierzętami, nigdy takowego nie posiadałem, to tak naprawdę konie akurat bardzo lubię. Może z tej przyczyny, że w końcu bardzo często konie są czymś nieco więcej, niż wyłącznie zwierzakami? W końcu nie jest powiedziane, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma dużo zalet, ale myślę, iż w bardzo wielu przypadkach konie niemal potrafią uratować nam życie. A już na pewno zdrowie. I wcale nie przesadzam, szanowny czytelniku!

Zima, koń

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
w końcu hipoterapia spowodowała, że moja bardzo dobra koleżanka nareszcie jest uradowana ze stanu swojego zdrowia! Sam jakiś czas temu trochę wspomogłem taką fundację, która zajmuje się pomocą potrzebującym – tutaj chodzi o upośledzonych.

Pewne absolutna większość zwierząt czyni dobro na świecie, ale zasadniczo konie (szerzej pod adresem http://nadwigrami.pl) są niezwykłe. Chcę również polecić to, aby rehabilitować się po różnego rodzaju wypadkach właśnie z pomocą koni. To bez wątpienia rewelacyjna okazja na to, aby cieszyć się sporo lepszym stanem zdrowia. A o to przecież chodzi!

To wspaniałe, że są konie [www] także z tego powodu, że mamy kuligi – nie wiem jak Ty, ale ja myślę, iż w sumie jedną z nielicznych zalet zimy jest właśnie kulig. Aż nie mogę się doczekać zimowych kuligów! Trzeba także nieco napisać o tym, w jakim miejscu organizuje się najwspanialsze kuligi (link: tu – Cóż, uważam, iż kapitalne jest Zakopane. Być może zimowa stolica Polski jest trochę oklepana, lecz myślę, że i tak mówimy o rewelacyjnym miejscu, które bez najmniejszego cienia wątpliwości warto co jakiś czas odwiedzać. Takie są fakty!?

Już na koniec chciałbym napisać nieco na temat mojego ogromnego marzenia – a mianowicie zamierzam – teoretycznie, mieć własną stajnię. Naturalnie stajnia (dowiedz się więcej: wcale nie musi być duża, lecz co najmniej jeden koń byłby OK. W szczególności, że często to jest tak, iż bardzo chcemy pojeździć na koniu, a jak wiadomo – to sporo kosztuje. Naturalnie zakup i utrzymanie swojego konia to także spory wydatek finansowy, lecz w zasadzie to wspaniałe zajęcie, które daje nam dużo frajdy. Czyli już podsumowując: konie są wspaniałe. Bardzo je uwielbiam – to pewne.