Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Najnowsze gry online

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 2 guests online.

Telewizory: plazmy, telewizory LED i LCD – jaki ma najlepsze parametry?

Już czas wymienić telewizor na nowy? Wahasz się czy kupić telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Przedstawione porównania pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli zobacz również ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.
Przy doborze telewizora ważna jest wielkość ekranu, jasność oraz trwałość.
Czasem możemy zasugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna nowe telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie miejscowych wypaleń na ekranie. Występuje to przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnych. Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze.W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w telewizorach plazmowych są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LEDowych dzięki technice działania diod i obszernym spektrum kolorów obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Ważną zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w tych TV jest zdecydowanie mniejsze, a trwałość ekranów LED wyraźnie jest większa od trwałości LCD.

Wraz rosnącą popularnością kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w standardowych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Autor: Philips
Źródło: Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy 32-calowy telewizor czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy musi być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: http://www.taniomania.pl/


Kategorie artykułu