Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

W jaki sposób przygotować dziecko na pierwszy dzień szkoły

Bycie rodzicem to dla wielu z nas spełnienie najskrytszych. Wielu przyszłych rodziców marzy, planuje i wymyśla imię, kreuje scenariusze dla swojego dziecka, wszystko to z miłości. A później przychodzi dzień rozwiązania, następnie rzeczywistość, która wychowanie dziecka uzależnia od czasu i pieniędzy.


szkoła
Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Ten smutny wniosek nie jest dyskredytujący dla osób chcących mieć potomka, jest to po prostu realne spojrzenie na nadchodzące wydarzenia. Już od samego początku musimy zorganizować opiekę, gdy jesteśmy w pracy. Oczywiście, macierzyński i tacierzyński to jest pewne wyjście z sytuacji, lecz sytuacja ta nie trwa wiecznie i trzeba zaplanować istotną rzecz – opiekę. Najlepiej mają ci, w których mąż ma dobrą posadę i tyle zarabia, że kobieta może zostać w domu, by opiekować się potomstwem.


Może też to o sto osiemdziesiąt stopni inaczej, to facet zostaje, a kobieta zarabia. Takie rozwiązanie jest wcielane w życie, częściej z konieczności, aniżeli z wyboru. Nie jest to nic złego, to może i ciekawe rozwiązanie, lecz w naszej społeczności to raczej nie przejdzie, przynajmniej na razie. Są też pewne głosy przemawiające za tym, że to rodzicielka powinna być pierwszą osobą dla dziecka. Prawda jest taka, że matka to świat wewnętrzny, emocje, bezgraniczna miłość, ojciec zaś to jakby świat zewnętrzny, poznawanie świata, wyzwania. Jedno, jak i drugie jest istotne, lecz matka i dziecko to wieź, która ciężko opisać słowami.

Niemniej, otoczenie dziecka opieką to jedna z najważniejszych kwestii,
szkoła
Autor: HWUPetroleum
Źródło: http://www.flickr.com
trzeba dołożyć też poboczne, równie ważne elementy. Musimy kupić dziecku ubrania, kupować mu zabawki, a przede wszystkim chodzić z nim regularnie do lekarza. Nie można też zapomnieć, że edukacja zjada wielką część dochodów, wyprawka dziecka do szkoły: kolorowe dzienniczki ucznia, fartuszki do szkoły, to rzeczy niezbędne, które musimy kupić naszemu dziecku.

W temacie szkoły doliczyć należy także wycieczki i kieszonkowe. W zależności od naszych możliwości są to większe lub mniejsze pieniądze, jednakże zawsze powinniśmy dawać dzieciom drobne, to oswaja z pieniędzmi.

Kategorie artykułu