Nabywamy ubranka dla noworodka – najważniejsze wskazówki

Ubranie małego dziecka w wygodne, a co najważniejsze zalecane dla niego ciuszki spędza sen z powiek niejednej matce. W natłoku obowiązków potrafimy wybierać byle jakie ubranka, ale i umiemy poza tym wpaść w wir niepotrzebnych i niezrozumiałych zakupów.

Obie metody można połączyć i co istotne wyjdzie z tego praktyczny efekt.

ubranko dla małego dziecka

Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Skóra niemowlęcia mocniej odczuwa bodźce z zewnątrz. To sprawia, że warstwy ubrań przylegające bezpośrednio do ciała niemowlaka powinny być wykonane z delikatnych materiałów. Miękka w dotyku bawełna w kaftaniku, czy kombinezonie (wersja raczej zimowa) to podstawa. Do stroju dziecka dopasowujemy resztę – czapeczki, rękawiczki, szalik. Z bardziej wymyślną gamą ubrań np. bucikami, spodenkami czy sukienkami lepiej się powstrzymać aż chłopiec lub dziewczynka nieco podrośnie.

Czy nie myślisz, że dane na przedstawiany temat mógłbyś znaleźć także na innym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tu, a przeczytasz tam proponowany serwis www (https://strefa3l.pl/).

ubrania dla małych dzieci

Autor: Marcus Meissner
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze miesiące i lata życia to dla obojga rodziców fatygowanie się z przewijaniem malucha. Pampersy stają się kolejnym komponentem podczas ubierania niemowlaka, a później człapiącego urwisa. Warto zwrócić uwagę na popularne ostatnio pieluszki bambusowe do zamówienia na . Wykonane z włókien bambusowych chronią malucha przed bakteriami i otarciami, lepiej niż bawełna wchłaniają ciecz. Pochłanialność odgrywa tutaj kluczową sprawę, dzięki niej ilość zmian – w perspektywie miesięcy – zmniejszy się wyraźnie. Bambusowy komponent służy rodzicom i opiekunom nie tylko jako pielucha. Pieluszkę bambusową spokojnie można przeznaczyć na kąpielową myjkę dla małej pociechy. Jej zaletą jest także kolejne wykorzystanie – pieluchą z bambusa zasłonimy wózek chroniąc dziecko przed słońcem (wchłania bowiem promienie UV) i opadami; przykryjemy ponadto malca tak jak zwykłym kocykiem. Uniwersalność ponad wszystko!

Trudy dbania o malucha uwidaczniają się także w trakcie jego kąpania. Dziecko powinno się myć specjalnymi mydłami- chodzi o naturalne pH dla niemowlęcej skóry. Materiał pod ręczniki dla dzieci najczęściej jest bawełną wysokiego gatunku, miększą niż ta stosowana w ręcznikach dla dorosłych. Niewielki ręcznik (www.ganar.pl/reczniki.html) pod niemowlaka to przykład materiałowej delikatności. Z ręcznikiem takim młode dziecko pozostaje „w styku” jeszcze podczas okresu przedszkolnego. Dla wzbudzenia wyobraźni i kojącego wrażenia ręczniczki dla maluchów przedstawiają bohaterów bajek albo różne zwierzęta – .