Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Plusy planszówek logicznych

Ciężko jest aktualnie oderwać dzieci od komputera. Dodatkowo – sami dorośli lubią spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to także swoim pociechom. Niegdyś najistotniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwykła huśtawka.


Grupa osób grających w planszówkę
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nie możemy się doczekać włączenia ulubionej rozgrywki na tablecie, laptopie albo konsoli, a relacje z przyjaciółmi to przede wszystkim czatowanie na różnego typu komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć starań, aby zlikwidować lub chociaż po części zminimalizować takie zachowanie. Świetnym sposobem na to są gry planszowe logiczne (gry logiczne, planszowe), przy jakich może się bawić każdy członek rodziny. I to jest właśnie jeden z najistotniejszych walorów opisywanej rozrywki.

W gry na komputerze nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się przekonać do takiej formy zabawy. Planszówki z kolei uwielbiane są przez większość ludzi. Kto z nas nie zna Chińczyka czy Monopoly? A to tylko początek, ponieważ rodzi się coraz więcej gier planszowych – zarówno tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak i wymienionych wyżej gier logicznych, które zaspokoją wymagania każdego członka rodziny, począwszy od najmłodszego szkraba po seniora rodu. Planszówki, w które
Pionki gry planszowej
Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
bawią się całe rodziny, są najlepszym sposobem na budowanie oraz zacieśnianie wzajemnych relacji. Co więcej, można zabrać je ze sobą wszędzie – na każdy wyjazd za granicę, w górę albo nad morze, a nawet do znajomych mieszkających kilka domów za nami. Dodatkowo gry planszowe logiczne pomyślnie wpływają na pracę umysłu.

Czasem wymagają naprawdę porządnego kombinowania, wspomagając procesy myślowe oraz cały rozwój intelektualny. Nie można także zapominać, że dzięki nim już najmniejsi mogą uczyć się niełatwej sztuki przegrywania. Rodzice powinni pokazać, iż przegrany nie znaczy gorszy i warto nieprzerwanie dążyć do sukcesu. Planszówki to również świetny sposób na zabicie nudy w czasie choroby oraz ćwiczenie pamięci. Mają naprawdę wiele plusów, o których wie większość z nas, lecz z reguły ze zwyczajnego lenistwa nie chce nam się wyjmować planszy. Warto jest jednak razem grać w gry planszowe, albowiem to znakomita okazja do wesołego spędzenia chwil w gronie bliskich osób.

Kategorie artykułu