Gry komputerowe jako sposób na spędzenie wolnego czasu. Liczą się jednakże gry, w jakich najistotniejszym narzędziem jest mózg, w których trzeba intensywnie myśleć

przez | 6 stycznia 2022
Zajęci codziennymi obowiązkami zapominamy o tym, że jest jeszcze coś odmiennego, coś co jesteśmy w stanie określić mianem świata rzeczywistego, chociaż na odmiennym poziomie. Mowa w tym miejscu o grach komputerowych, które w codziennej gonitwie, gdzie stres i niepokój odgrywają wielką rolę, potrafią trochę rozluźnić, przenieść nas do innego wymiaru, chociażby na chwilę. To niezwykle dobra metoda na spuszczenie z tonu, „wkręcenie” się w odmienny świat, być może dzięki czemu spojrzymy trochę inaczej na nasze życiowe problemy. Gdy bez przerwy się zamartwiamy zapominamy chyba po co właściwie jesteśmy an tym świecie. A żyjemy tak naprawdę też dla samego życia, samo życie, to również wolny czas, który można poświęcić na jakieś ciekawe gry.

gra tauriworld

Interesujące, to znaczy, iż nie będziemy proponować takich gier, w których stale trwa bijatyka, w których nie trzeba za bardzo myśleć nad strategią, gdyż starczy intensywnie naciskać przyciski – to najkorzystniejszy sposób, aby pokonać każdego z wrogów. Warto zastanowić się nad grą, jaka będzie rozwijała naszą wyobraźnię, w której będziemy musieli strategicznie działać, zbudować coś czy zarządzać grupą ludzi. Perfekcyjne gry to właśnie gry strategiczne, lecz również gry o średniowieczu lub gry kosmiczne. Na zainteresowanie na pewno zasługuje Tauriworld, czyli gra, gdzie stwarzamy swoją rzeczywistość i naprawdę trzeba się natrudzić, aby zrobić to odpowiednio.

Nie ma karty ulgowej nie ma też drogi na skróty, liczy się po prostu nasze planowanie, ważne jest także myślenie. To bardzo ciekawa forma spędzania czasu, gdyż poza tym, że można się zrelaksować, to ponadto rozwijamy swoją wyobraźnię, a także pozostałe przydatne cechy.

Niniejszy tekst przedstawia naprawdę ważne sprawy, jednak przeczytaj jeszcze tamto opracowanie (http://impuls.waw.pl/) – z pewnością uznasz, że są godne uwagi.

Wiedzą o tym marketerzy wprowadzając w swoich strategiach coraz częściej tak zwaną grywalizację, czyli wprowadzanie elementów gry do codziennego życia. Poznaj dobrą ofertę: gry planszowe o średniowieczu.

gry planszowe

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com

To bardzo ciekawy sposób, ponieważ w wielu grach są określone poziomy i zadania do zrealizowania, za jakimi kryje się nagroda. Jest to – mówiąc bardziej dosadnie – taka technika „kija i marchewki”, ale jak dowodzą badania i obserwacje, to działa. Ponadto, jeśli już sprowadzamy to do tego poziomu to powinniśmy wiedzieć, że technika ta jest wyrafinowana i zaczyna ją stosować coraz więcej, nawet najbardziej poważnych firm. Kto myślał, iż gry są głupie, powinien odrzucić swoje myślenie.