Kiedy Twoje dziecko ma kłopot z właściwą mową

przez | 4 kwietnia 2022
Nie wszystkie dzieci rozwijają się w taki sam sposób. Niektóre dzieci zaczynają mówić szybciej, inne wolniej. Ogólnie przyjęte są jakieś normy w tej kwestii, ale nie dajmy się zwariować. Wszyscy lekarze wiedzą, że dzieci są jedyne w swoim rodzaju i różnie się rozwijają.

Z tego powodu nasz syn zaczął mówić szybciej, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Możemy starać się pobudzać jakoś nasze dziecko do szybszego rozwoju, ale raczej w momencie, gdy są ku temu jakieś wskazanie. Kiedy dziecko zaczyna mówić mogą przydać się wizyty u logopedy. Kiedy mieszkasz przykładowo w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę jest Twoim centrum zainteresowania – w końcu liczy się przyszłość Twojej pociechy – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Musimy też pamiętać o tym, że chociaż początkowo wszystko będzie okej z rozwojem mowy u naszej pociechy, to z czasem można zauważyć jakieś zaburzenia związane z komunikacją. W takim wypadku będziemy musieli zgłosić się do logopedy. Bywa też, że nauczyciele mówią rodzicom, podpowiadają, by udać się z dzieckiem do logopedy.

Rzeczywistość jest taka, że my, będąc rodzicami przebywając z naszą pociechą ciągle możemy być tak przyzwyczajeni do tego w jaki sposób dziecko mówi, że nawet nie widzimy, że coś jest nie tak.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co zrobić, jeśli zauważymy u dziecka niepokojące zachowanie
Dzieci w bardzo różny sposób reagują na to, co dla nas dorosłych jest czymś zwyczajnym. Wiadomo, że, gdy idziemy z dzieckiem na basen pierwszy raz, nie wrzucamy go do wody, tylko stopniowo uczymy malucha pływać. Ale dla dziecka czasem wyjście do zoo może się okazać czymś w rodzaju wrzucenia do wody. Nie zawsze uda nam się wprowadzić, w każdą nową sytuację, nasze dziecko w sposób płynny, tzn. taki by nie odczuwał zbyt dużego dyskomfortu. Są maluchy, które uwielbiają wszystko, co nowe, ale są też takie, które łatwo przerazić. Jeżeli więc zauważymy, że nasze dziecko dziwnie się zachowuje, bywa, że stroni od ludzi, albo np. moczy się w nocy, powinniśmy zwrócić się o pomoc do psychologa. Jak wiemy psycholog – psycholog dublin – dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by rozpoznać problem i co ważne nie tylko opieką obejmie dziecko, ale i opiekunów malca. W trudnych sytuacjach niezbędne jest pokazywanie właściwych zachowań u malca i u jego rodziców. Czasem może okazać się, że przyczyna jest błaha, a bywa, że dziecko rzeczywiście boryka się z większym problemem. Psycholog dziecięcy ma trudne zadanie, bo dziecko często samo nie wie, co niekorzystnie na nie wpływa. Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej