Nabywamy ubranka dla noworodka – najważniejsze wskazówki

przez | 22 grudnia 2021
Ubranie małego dziecka w wygodne, a co najważniejsze zalecane dla niego ciuszki spędza sen z powiek niejednej matce. W natłoku obowiązków potrafimy wybierać byle jakie ubranka, ale i umiemy poza tym wpaść w wir niepotrzebnych i niezrozumiałych zakupów.

Obie metody można połączyć i co istotne wyjdzie z tego praktyczny efekt.

ubranko dla małego dziecka

Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Skóra niemowlęcia mocniej odczuwa bodźce z zewnątrz. To sprawia, że warstwy ubrań przylegające bezpośrednio do ciała niemowlaka powinny być wykonane z delikatnych materiałów. Miękka w dotyku bawełna w kaftaniku, czy kombinezonie (wersja raczej zimowa) to podstawa. Do stroju dziecka dopasowujemy resztę – czapeczki, rękawiczki, szalik. Z bardziej wymyślną gamą ubrań np. bucikami, spodenkami czy sukienkami lepiej się powstrzymać aż chłopiec lub dziewczynka nieco podrośnie.

Jeżeli przeglądasz ten tekst to znaczy, że prezentowana tematyka Cię zaciekawiła – pod tym linkiem (https://bakaliowyswiat.pl/pl/bakalie) znajdziesz podobne, równie pasjonujące informacje.

ubrania dla małych dzieci

Autor: Marcus Meissner
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze miesiące i lata życia to dla obojga rodziców fatygowanie się z przewijaniem malucha. Pampersy stają się kolejnym komponentem podczas ubierania niemowlaka, a później człapiącego urwisa. Warto zwrócić uwagę na popularne ostatnio pieluszki bambusowe do zamówienia na . Wykonane z włókien bambusowych chronią malucha przed bakteriami i otarciami, lepiej niż bawełna wchłaniają ciecz. Pochłanialność odgrywa tutaj kluczową sprawę, dzięki niej ilość zmian – w perspektywie miesięcy – zmniejszy się wyraźnie. Bambusowy komponent służy rodzicom i opiekunom nie tylko jako pielucha. Pieluszkę bambusową spokojnie można przeznaczyć na kąpielową myjkę dla małej pociechy. Jej zaletą jest także kolejne wykorzystanie – pieluchą z bambusa zasłonimy wózek chroniąc dziecko przed słońcem (wchłania bowiem promienie UV) i opadami; przykryjemy ponadto malca tak jak zwykłym kocykiem. Uniwersalność ponad wszystko!

Trudy dbania o malucha uwidaczniają się także w trakcie jego kąpania. Dziecko powinno się myć specjalnymi mydłami- chodzi o naturalne pH dla niemowlęcej skóry. Materiał pod ręczniki dla dzieci najczęściej jest bawełną wysokiego gatunku, miększą niż ta stosowana w ręcznikach dla dorosłych. Niewielki ręcznik pod niemowlaka to przykład materiałowej delikatności. Z ręcznikiem takim młode dziecko pozostaje „w styku” jeszcze podczas okresu przedszkolnego. Dla wzbudzenia wyobraźni i kojącego wrażenia ręczniczki dla maluchów przedstawiają bohaterów bajek albo różne zwierzęta – .