Gra, która przez ciekawy pomysł doczekała się kolejnych serii

przez | 7 czerwca 2022
Gra, która zadebiutowała na rynku w 1933 roku i była niezaprzeczalnym liderem wśród ogromu graczy. Okazała się realnie i w przenośni strzałem w dziesiątkę. Dosłownie, bo to typowa strzelanka, która jest najbardziej popularną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo ogrom osób po prostu ją kupiło. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła odgrywa bardzo duże znaczenie. Ludzie skolonizowali wiele planet w tym Marsa i jego satelity. Na skolonizowanym Marsie zorganizowano bazę wojskową, wysłany zostaje tam główny bohater, czyli postać, którą możemy prowadzić.

Scena z gry

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Główna postać to buntownik z wyboru, nie chciał strzelać do cywilów, zabił swojego oficera i w ramach kary trafił oczywiście do bazy wojskowo-badawczej na jednym z satelitów, który ma zostać poznany i dzięki któremu ludzkość ma podbić resztę planet układu słonecznego, jak też całkowicie inne wymiary. Na początku wszystko jest w porządku. Ale na jednej z satelitów Marsa zaczyna dziać się coś złego. Z bramy innego wymiaru wychodzi jakiś potwór, bestia – przynajmniej takie wiadomości dostają ludzie z drugiej bazy wojskowej. Łączność zostaje zerwana, a my wraz z grupą żołnierzy musimy sprawdzić, co się wydarzyło. Doom składa się z trzech dużych epizodów, a każdy z nich to osiem poziomów, ciężko, więc znaleźć, choć moment na nudę. Ta gra, doprowadziła do tego, że ciężko było innym firmom ją przeskoczyć. Nowoczesne, jak na tamte czasy, pomysły graficzne, sterowanie postacią, cała oprawa graficzna jak i genialna fabuła wyniosły na całkiem inny poziom tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze domagali się kolejnych odsłon tej genialnie skonstruowanej gry.

Kolejna gra, która spowoduje, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas pogrążył się w chaosie, a jak wiemy, jeśli jest chaos niezbędny jest ktoś, kto nad nim zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów sprawiła, że jedno Królestwo Ferelden jeszcze się nie pozbierało, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. W taki oto sposób złączono fabułę dwóch gier, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. Panujący chaos prowadzi do pomieszania postaci z wielu wymiarów i należy to jakoś uporządkować.

Czy opisywany temat Cię fascynuje? Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe informacje odnośnie tego zagadnienia, to odwiedź proponowany tekst (http://www.magazynauto.pl/porady/jak-dbac-o-silnik-z-doladowaniem-turbo-i-kompresor-eksploatacja-objawy-usterek-regeneracja-ceny,aid,2166).

Jak wiadomo na czele Inkwizycji stoimy my, czyli główna postać tej gry. Jako przywódca organizacji mamy bardzo odpowiedzialne zadanie – mamy doprowadzić do ładu i porządku. Będziemy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.

Nasza moralnośćpodejmowane przez nią decyzję, będą miały ogromny wpływ na to, co dalej będzie się działo w grze. Fabuła inaczej będzie toczyła się po podjęciu właściwej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy zrobimy jakiś błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najlepsze z obu serii i dodał do tego jeszcze kilka bardzo ciekawych opcji. Świetna fabuła, zaskakująca precyzją oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.