Następna edycja ciekawych gier towarzyskich

przez | 10 lipca 2021
Mortal Kombat X to dziesiąta edycja kultowego łańcucha bestialskich bitek. Para wojów, wyłonionych z puli składającej się z tak obrazkowych postaci, jak Raiden, Scorpion czy Sub-Zero, spotka się na arenie w jakiejś nierzeczywistej krainie i toczy morderczy pojedynek na śmierć i życie, jaki często wieńczy spektakularnie bestialskie spotkania. Bawić się wolno w trybie jedno, jak też i wieloosobowym.

gry na Xbox

Autor: jstyle.de
Źródło: http://www.flickr.com
Fabuła mortal kombat x toczy ćwierć wieku po wypadkach z ostatniej gry, wobec tego poniektórzy wiarusi zniknęli, a ich miejsce zajęły nowe postacie (jak chociażby Cassie Cage, córka Johny’ego i Sonyi). Co istotne, każdy z zawodników występuje teraz w kilku wariantach, różniących się między sobą używaną strategią i charakterem walki.

The New Order to kolejna edycja popularnej serii jednoosobowych strzelanin. W nowym wydaniu Wolfensteina wcielamy się od nowa B.J. Blazkowicza, amerykańskiego bohatera wojskowego. Historyjka gry rozpoczyna się jeszcze w toku II wojny światowej, lecz ekspresowo przenosi się do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. W tej opcjonalnej wersji rzeczywistości naziści wygrali II wojnę światową za pomocą Wunderwaffe (niem. cudowna broń) i przejęli kontrolę nad całą Ziemią, wprowadzając tytułowy nieznany porządek. Blazkowicz znowu łapie za broń, aby zmierzyć się ze osobistymi wiecznymi rywalami. Kampania w The New Order opowiadająca o dolach Blazkowicza rozgrywa się także w różnych zakątkach Europy, słynny śmiałek zawitał nawet do naszego kraju. Wiele nowych szczegółów ukazało się w samej rozgrywce.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Zobacz też pokrewne wątki (lemans.pl/) na ten omawiany temat, które z pewnością są równie wciągające.

Zacznijmy od tego, że Blazkowicz może stosować urządzenia do przecinania obiektów, posłużyło ono konstruktorom do wykonania prostych zagadek środowiskowych. W kwestii strzelania, twórcy postawili na energię płomienia, bowiem każdy z karabinów i pistoletów jest mocny. Dodatkowo The New Order inauguruje system wykorzystywania dwóch broni na raz, chowania się za zasłonami i robienia wślizgów. Ukłonem w stronę imponujących wersji serii jest przymus kolekcjonowania pudełek z życiem i kufrów z uzbrojeniem, bez latania po mapie grający zbyt długo nie przetrzyma.

The New Order stawia na chłodniejsze optycznie nastroje, jakim wtóruje łagodna elektroniczna ścieżka muzyczna. Gracz będzie zmuszony stać się cząstką tego strasznego świata i uskutecznić zadziwiającą kontrofensywę na zbrodniczy ustrój nazistów. Tylko gracz ma w sobie wystarczająco śmiałości, by przeciwstawić się niepokonanej armii robonazistów i gigantycznych superżołnierzy. Tylko ty zdołasz ujarzmić Trupią Główkę i zmienić rytm dziejów.