Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Najstarsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, lecz wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych

Komputery od długiego czasu obecne są w naszym otoczeniu, obecnie w większości mieszkań, domów i firm znaleźć można czy to duży stacjonarny komputer PC, czy też mały, zgrabny laptop. Wielu ludzi stosuje komputery do pracy zawodowej, ale tak samo dużo, jeśli nie więcej na sprzęcie komputerowym lubi sobie od czasu do czasu pograć. Najstarsze komputerowe gry były bardzo proste, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego.


gry
Autor: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Źródło: http://www.flickr.com
Było bardzo mało pamięci, układy procesorów szybkie nie były, jak na dzisiejsze warunki, a o monitorze kolorowym nikt nawet nie słyszał. Lecz mimo że sprzęt był taki a nie inny, to i tak owych czasach wyprodukowano wiele nieśmiertelnych produkcji, których największą zaletą była grywalność i prostota. Jak zapewne wszyscy wiedzą, ostatnie lata to bardzo duży wzrost komputerowej technologii. Urządzenia ogromnie przyspieszyły, układy pamięci bardzo potaniały i to wszystko przyczyniło się do ogromnej popularności komputerów. Wraz ze dużą ilością zmian w sprzęcie mocno się zmieniły gry pc, wręcz można powiedzieć, że to gracze w dużym stopniu przyczynili się do rozwoju komputerów.


Każdy chyba, kto posiada sprzęt komputerowy co jakiś czas lubi sobie pograć w jakieś gry.
komputer
Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com
Do niedawna dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w jakich grający wybranym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał zagadki i powinien zdobywać doświadczenie. Oferowane one były w wersjach pudełkowych i najczęściej grać w nie można było tylko samemu. Upowszechnienie internetu zmieniło także rynek gier komputerowych.

Rzecz jasna tytuły na stacjonarne komputery czy też gry playstation 3 () w dalszym ciągu są chętnie kupowane przez graczy i cieszą się niesłabnącą popularnością, lecz coraz większa ilość graczy zaczyna sięgać po gry w sieci internetowej. Dość często są one za darmo, choć i tak aby coś można było w nich osiągnąć, to trzeba dokupić jakąś broń lub wyposażenie, a poza tym zagrać w nie można z resztą graczy. Zwłaszcza dużą popularność gry minecraft - , można wręcz powiedzieć o tym że ta gra jest obecnie przebojem internetu.

Kategorie artykułu