W jaki sposób wybrać sprzęt sportowy do mieszkania

Czasami bywa tak, że nie mamy ochoty wychodzić z domu, żeby zrobić coś dla kondycji. Nawet gdy mamy siłownię niedaleko, zdaje się to skomplikowaną ekspedycją. Należy zapakować sportowy strój, ręcznik, nie zapomnieć o napoju izotonicznym i jeszcze kilka innych. Kiedy jesteśmy w podobnej sytuacji dobrze jest pomyśleć o zakupieniu kilku sportowych sprzętów do domu. Wtedy będziemy mogli zadbać o formę nie wychodząc z własnych czterech kątów.

Powinniśmy pomyśleć o maszynach, które umożliwiają rozwój co najmniej kilku grup mięśni i budują ogólną kondycję. Hantle się przydadzą, ale o wiele fajniejszym rozwiązaniem będzie przykładowo orbitrek. Zajrzyj na produkty kettler. Umożliwia zachowanie kondycji, rozwija mięśnie nóg, grzbietu i brzucha – jedno urządzenie, a całe mnóstwo możliwości. Podobny rezultat można wypracować na bieżni, ale oczywiście nic nie zastąpi joggingu na świeżym powietrzu. Jeśli jednak mamy ćwiczyć w domu lub nie ruszać się wcale, to absolutnie lepsze jest to pierwsze rozwiązanie.

Sprzęt sportowy do domu powinniśmy wybrać z uwagą. Przede wszystkim, ważna jest wielkość. Gdy spojrzymy na przykład na bieżnie przekonamy się, że bywają ogromne, zatem wygospodarowanie w domu przestrzeni na tego typu sprzęt może być trudne. Jeśli dobrze poszukamy na pewno wynajdziemy wiele mniejszych rozmiarów bieżnie mechaniczne. Zapytajmy sprzedawcy w sklepie sportowym, jaki model poleca do domowego użytku. Zobacz towary producenta Kettler: pod linkiem.

Można poszukać też sprzętów, które da się w prosty sposób rozłożyć, np. rower treningowy wtedy nie będziemy mieć problemów z przechowywaniem. Wiadomo, ławka do brzuszków czy orbitrek nie zawsze są dopasowane do wystroju wnętrza w mieszkaniu. Sprawdzajmy jednakże solidność łączenia elementów. To niezwykle ważne, aby w trakcie ćwiczeń nic się nie poluzowało i nie odkręcało. Wówczas będziemy mogli bezpiecznie ćwiczyć.

To niezwykle ważne, gdyż wiadomo – nic tak nie zniechęca do ćwiczeń jak ból i uszkodzenie mięśni czy stawów. Gdy przypadkiem skręcimy nogę, zwichniemy rękę, czy nawet nabijemy sobie bolesnego siniaka spadając z orbitreka, albo uderzając się o ławkę do brzuszków, jest prawie pewne, że porzucimy ćwiczenia. Często bywa tak, że osoby, które zrobiły sobie krzywdę nie wracają do aktywności już nigdy. Z tego powodu tak istotne jest bezpieczeństwo. Oczywiście musimy także uważać na ilość i sposób wykonywania ćwiczeń. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy robimy to właściwie – zapytajmy trenera.