Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Czemu trzeba pozwalać maluchom grać na komputerze?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy ich dzieci powinny grać w gry komputerowe, czy też raczej zabronić im takich rozrywek. Na to zagadnienie nie ma jednoznacznej rady, bowiem bardzo wiele zależy od tego, po jakie gry sięga nasz dzieciak oraz czy poszczególna gra jest dopasowana do jego wieku itp.


gra
Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo ludzi jednoznacznie sprzeciwia się grom komputerowym, widząc w nich tylko i wyłącznie minusy. Jak się jednakże okazuje, wśród wielu różnorodnych gier, jakie każdego roku mają premierę w naszym kraju, możemy znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji. Zatem jeśli stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji, należy przeanalizować wiele aspektów tego zagadnienia.


Wiele bardzo ciekawych gier dla najmłodszych można znaleźć chociażby na Cartoon Network Gry - . Oczywiście, podobnie jak bardzo wielu dorosłych, dzieci najbardziej cenią sobie takie pozycje jak Diablo III gra PC, lub też niezwykle znane Euro Truck Simulator 2 CD Key - . Zadaniem dorosłych jest jednak zagwarantowanie dzieciakom właściwych propozycji, które nie tylko zagwarantują im dobrą rozrywkę, ale także przyczynią się do ich ogólnego rozwoju. Z tego powodu jeśli kolejnym razem dziecko zapyta nas o Euro Truck Simulator 2 Gra PC, a my niekoniecznie zgadzamy się na ten wybór, powinniśmy dokładnie umotywować mu, jaki jest powód naszej odmowy, a jednocześnie zaproponować mu coś odpowiedniego do jego wieku.

gra
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe mogą w wielu okolicznościach pozytywnie oddziaływać na nasze dziecko, jednak tylko wówczas, jeżeli granie nie będzie przeszkadzać w nauce czy w codziennych obowiązkach, jak również innymi sposobami spędzania wolnych chwil. Z wielu badań dokonywanych przez specjalistów wynika, iż najlepsze gry komputerowe powinny pozytywnie wpływać m.in. na wyobraźnię czy koncentrację dzieciaków. Dzieci mogą również w ten sposób trenować swą podzielność uwagi. Wpływają także niezwykle pozytywnie na szybkość przetwarzania informacji. Jak się również wydaje, dzieci poprzez regularne granie mogą w znaczącym stopniu wyćwiczyć u siebie tego rodzaju umiejętności, a to może być im bardzo pomocne w późniejszej nauce. Może zatem warto pozwolić dziecku na granie, mając rzecz jasna sytuację pod pełną kontrolą.

Kategorie artykułu