Mama odpowiednio zorganizowana

przez | 10 lipca 2021
Każda mama, po powrocie z maleństwem ze szpitala z entuzjazmem przyjmuje różne pomoce „techniczne” dzięki, którym ułatwi sobie pierwsze karmienia.

Niewątpliwie, po pewnym czasie mamy radzą sobie z karmieniem znakomicie, ale w początkowym okresie, bardzo potrzebnym narzędziem przy karmieniu noworodka piersią jest specjalna poduszka ułatwiająca karmienie piersią, nazywana zazwyczaj rogalem. Karmienie piersią w nieodpowiedniej pozycji jest w stanie nie tylko spowodować złe samopoczucie u mamy, ale również zwiększa prawdopodobieństwo tego, że maluch będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które są powodem zaburzeń przewodu pokarmowego.

Lateksowa poduszka profilowana

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się istotnym gadżetem, jaki wskazane jest zakupić już w zaawansowanej ciąży. Wówczas może być wykorzystywana przez ciężarną do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu czy chwili relaksu. Poduszki do karmienia gwarantują dziecku maksymalną wygodę zarówno podczas ssania piersi, jak i odpoczynku, stanowiąc silne podparcie dla przedramion mamy. Dodatkowo mogą być również wykorzystywane jako zabezpieczenie dziecka podczas drzemki. Akcję „usypianie”, jeżeli o niej mowa – warto zainicjować na pół godziny przed kąpielą. wyłączmy telewizor, zrezygnujmy z odkurzacza oraz zabawek wydających dźwięki. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te słowa opiekunowie muszą wziąć sobie do serca i stosować podczas kąpieli, ponieważ od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec uśnie. Wanienka dla dziecka(polecamy metoda bobatha) musi być przede wszystkim stabilna, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Kolor, wielkość zależą wyłącznie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Czas kąpieli zapewni maluchom spokojne sny. A rodzice, aby usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą pokusić się kupno niani elektronicznej. Gdyż właśnie po to – by zapewnić rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na chwilę wytchnienia w czasie, kiedy ich niemowlę słodko śpi, powstało to niepozorne, acz wielce pożyteczne urządzenie.

Więcej na