Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

W jaki sposób przygotować się na pojawienie się nowego członka rodziny?

Ciąża, szczególnie pierwsza jest dla kategorycznej większości osób wydarzeniem stresującym, ponieważ młodzi rodzice chcą być pewni, że mogą dobrze się przygotować na przyjście na świat własnego dziecka. Aktualnie w sklepach proponowany jest faktycznie różnorodny asortyment akcesoriów dla dzieci w każdym wieku. O co w takim przypadku przede wszystkim należy się zatroszczyć? Które produkty są potrzebne?
dziecko
Autor: Mustela
Źródło: Mustela
Młodym mamom przydatne okazują się przeważnie laktatory, które pozwalają na ściągnięcie mleka z piersi. Tym sposobem, nawet jeśli fizycznie nie przebywa się z własnym dzieckiem może być ono karmione pokarmem kobiety. Ma to priorytetowe znaczenie w przypadku tych matek, jakie są zwolenniczkami naturalnego karmienia. Poza tym, podstawowym zakupem jest stosowny wózek. Obecnie sprzedawane są specjalne wózki, z których można w późniejszym czasie zrobić normalne spacerówki, dla dzieci w starszym wieku, wobec tego służą przez dłuższy czas - laktatory z certyfikatami.
Rzecz jasna, warto zatroszczyć się także o parasolki do wózka, które ochraniają dziecko przed działaniem promieni słonecznych. Jest to dla niego o wiele bezpieczniejsze oraz wygodniejsze. Kupić należy także fotelik samochodowy oraz podstawowe ubrania. Wielu rodziców przesadza z ich liczbą. Dzieci rosną tak szybko, że czasami nawet nie będą miały okazji na założenie wszystkich kupionych ubrań. W przypadku noworodków zabawki nie są najistotniejszą potrzebą, niemniej kiedy planuje się nabyć je jeszcze przed porodem, należy inwestować przede wszystkim w zabawki interaktywne, jak chociażby stosowne maty edukacyjne. Mają one bowiem znakomity wpływ na rozwój
dziecko
Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com
malucha.

Rodzice powinni zastanowić się także nad przygotowaniem swojego domu na przyjście dziecka. Przede wszystkim musi być on rzeczywiście czysty, z kolei w ogrodzie warto ustawić elementy, jakie umożliwią dzieciom ciekawą zabawę, jak przykładowo ławki i huśtawki ogrodowe - . Wyprawka dla malucha powinna zawierać także bezpieczne kosmetyki, dzięki którym dbanie o higienę nie będzie generowało dużych trudności. Absolutnie warto się również wyposażyć w odpowiednie pieluszki. Aktualnie, ostatnim hitem są pieluszki wielorazowe, które w dłuższej perspektywie okazują się rozwiązaniem tańszym, a przede wszystkim bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Kategorie artykułu