Od pierwszych godzin dbasz o swoje maleństwo. Codziennie obserwuj jego rozwój

przez | 4 września 2021
Oczywiste jest, że każdy rodzić raduje się nawet z najmniejszego sukcesu swojego dziecka, z każdej wysokiej oceny, zdanego testu wiedzy, medalu sportowego czy zwyczajnie z dobrego gestu. Jednak w sytuacji małoletnich pociech, szczęście i duma są wyraźnie większe, ze względu na fakt, że wszystko ma miejsce po raz pierwszy w życiu.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe kroki, pierwszy śmiech, pierwsze wyrazy. Każdy rozdział w życiu pociechy sprawia wiele szczęścia rodzicom, którzy starają się aby ich dzieci rozwijały się prawidłowo i miały udany start w dojrzałe życie. Jednak nie za każdym razem wszystko dzieje się tak, jakbyśmy chcieli. Jak wiadomo nie od dziś, dzieci wykazują niską odporność organizmu, skutkiem czego ich podatność na wszelakie choroby jest stosunkowo wysoka. Nagminne katary, bóle głowy, bóle gardła, powiększone węzły chłonne, to tylko wybrane przykłady z wielu zaburzeń, które atakują najmłodszych. Jednak bardzo często zdarza się tak, że dotykają je schorzenia, które zauważyć można już w pierwszych latach życia. Przykładem takiego zwyrodnienia, które w znacznym stopniu utrudnia porozumiewanie się jest tak zwane jąkanie. Jest to typowe zaburzenie wymowy, które wyróżnia się zarówno wielokrotnymi powtórzeniami, przedłużeniami słów, a także regularnymi pauzami podczas wypowiedzi. Jego przyczyna może być różnorodna.

Zajmują Cię nowinki? Zatem bądź na bieżąco (https://bubucraft.pl/)! Dlatego musisz przeczytać nowy artykuł na interesujący nas temat, żeby dotrzeć do bardziej skrupulatnych informacji.

Należy zwrócić uwagę podczas jakich okoliczności nasila się opisywane zaburzenie, czy ma to związek

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ze stanem emocjonalnym dziecka czy jest to na przykład odpowiedź na lęk podczas konkretnych sytuacji.

Należy mieć na uwadze, że ta choroba może wyrządzić stałe ubytki na psychice dziecka. Może wiekszyć strach przed odrzuceniem ze strony rówieśników a także pogłębić obawy przed mówieniem. Dlatego szczególnie istotne jest podjęcie działań leczenia jąkania. Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim sposobem leczenia możliwe będzie całkowite pozbycie się problemu. W tej sytuacji do głównych obowiązków rodziców należy jak najszybsza rozmowa z lekarzem rodzinnym, który skieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty. Według danych największy wachlarz ośrodków zajmujących się danym schorzeniem znajduje się w Warszawie, dlatego właśnie tam zaleca się wybrać odpowiedniego logopedy. Wystarczy zapytać o opinię lekarza rodzinnego lub wpisać w przeglądarkę internetową hasło „dobry logopeda warszawa” i poczytać opinię na temat poszczególnych specjalistów. Niestety większość z nich przyjmuje w swoich prywatnych gabinetach, a leczenie poradnia praxis ośrodek uzależnień poznań jest kosztowne, jednak miejmy na uwadze to, że warto przeznaczyć każdą sumę aby nasze dziecko było zdrowe i szczęśliwe.