Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Z całą pewnością nikt, kto ma psa lub marzy o nim, nie zaprzeczy tego hasła.

Jednakże rasowy zwierzak może być też dochodową inwestycją. Jednak utrzymanie rasowego psa wymaga znacznie więcej wysiłku niż wychowanie kundelka ze schroniska. Jednak hodowcy nie narzekają. Oprócz dobrych doświadczeń, jak duma z championa, można też dobrze zarobić.
Jak wybrać rasowego szczeniaka?


zoologiczny.sklep.pl
Autor: Lorenzo Antares Tonacci
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw należy wybrać odpowiednią rasę psa. Nierzadko przyszli hodowcy nie liczą pieniędzy i nabywają najdroższe szczenięta, żeby potem móc prowadzić dobrze prosperującą hodowlę. Trzeba jednak pamiętać, że aby posiadać kilka psów konieczne są właściwe warunki. Jeśli mieszkamy w małym mieszkaniu, lepiej nie szukajmy dużego psa.

Miejmy świadomość, że duże psy, aby były zadbane muszą się dobrze wybiegać – minimum dwie dziennie. Rozważmy tę kwestię , jeśli zamieszkujemy w centrum miasta. Naturalnie mały metraż ani niedostatek terenów zielonych nie dyskwalifikuje nikogo, jako przyszłego. Niektóre rasy nie maja dużych wymagań, jeśli chodzi o codzienne spacery. Na przykład popularna rasa Yorkshire Terrier, to dobre wyjście dla zapracowanego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim kłopotem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów (http://www.zoologiczny.sklep.pl/Obroze__28_98).
Z kolei hodowla dużego psa, przykładowo rasy Mastif Tybetański, wymaga już dużo więcej rozsądku. Ostatnio jest to popularna rasa,gównie ze względu na to, że rodowodowe szczenięta dużo kosztują, nawet do 5 tys. zł. Z pewnością można też nabyć pieska po dużo niższej cenie, wiele zależy od linii rodowodowej psa.
W kraju jest kilka hodowli tej ciekawej rasy psów. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: mastif tybetański hodowla i na pewno już na pierwszej stronie znajdziemy polecanych w mieście hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego pupila, nie można oszczędzać przy kupnie. Można też zasięgnąć informacji o wybranej hodowli, gdyż niekiedy zdarza się, że hodowcy stosują nieuczciwe praktyki hodowlane.(czytaj też)

Kategorie artykułu