Co można powiedzieć na temat plusów oraz wad grywania w gry komputerowe?

przez | 10 lipca 2021
Gry komputerowe są obecnie niezmiernie częstym i modnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowa gra. Multum osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dziś bardzo wiele, między innymi wielokrotnie poruszaną problematyką są zalety i wady gier komputerowych. Dzisiaj zdołamy wyróżnić osoby, jakie zakładają, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie plusy i negatywy faktycznie niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o zalety to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i modyfikują nasz umysł. Uczą także strategicznego myślenia. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, że istnieje wiele gier logicznych oraz edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Poza tym granie w gry komputerowe jest również wyborną rozrywką i może być nadzwyczaj ciekawym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i na pewno nie ma nic w tym złego. A właśnie granie oraz zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów do gier może być tak samo ciekawym zainteresowaniem (tutaj można zobaczyć przykłady: tu kliknij).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą również parę wad. Dziś zdołamy odnaleźć mnóstwo niezmiernie brutalnych gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, że na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Niezwykle łatwo jest zagubić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, więc powszednie granie przed komputerem po kilkanaście godzin niewątpliwie nie jest słuszne. A szybko można zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeśli gracz posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu realne życie.

Jeśli analizowana tematyka okazała się dla Ciebie cenna i masz chęć ją zbadać również pod innym kątem, zobacz więcej znajdziesz tu (https://www.edukacjaaktywna.pl/nasze-lokalizacje/przedszkole-stoklosy/) – ona także ją omawia.

Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu – kamera sensor i kontroler video.

Osoby, które cały swój wolny czas spędzają przed komputerem w wielu przypadkach mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. Wobec tego grając w gry komputerowe niezwykle znaczące jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Należałoby również wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są interesujące, a nie wyłącznie popularyzują przemoc oraz nienawiść do innych osób.