Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Na rynku pojawiają się coraz mocniej powszechne zestawy kina domowego

W epoce coraz powszechniej panującej w wielu mieszkaniach elektroniki nikogo już nie powinno dziwić, że ktoś zdecyduje się zrobić u siebie małe kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym obecnie panują kina domowe, które się składają z telewizora LCD z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu kolumn głośnikowych. Już na takim zestawie się da całkiem wygodnie oglądać większość filmów w rodzinnym gronie, są jednak ludzie, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.
kino
Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc jeżeli ktoś będzie naprawdę kinomanem, ma odpowiednio duży dom, w którym nieduże kino się zmieści, i dysponuje zapasem gotówki, za którą można kupić niezłej klasy samochód, to kino w domu będzie akurat tym, co będzie chciał zrobić. Do adaptacji na kino bardzo dobrze nadają się miejsca mniej wykorzystywane, na przykład poddasza albo piwnice. Powiedzieć wręcz można, że się nadają lepiej na to, ponieważ często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, gdyż w tradycyjnych pokojach panują niezbyt dobre warunki akustyczne.
Domowe sale kinowe są bardzo drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch podstawowych czynników. Pierwszym z nich jest projekt takiej sali, żeby naprawdę odtwarzanie filmów stało się prawdziwą przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Znających się na rzeczy akustyków u nas nie ma zbyt dużo, dlatego też ich wiedza sporo kosztuje, ale nie warto tu iść na kompromisy. Nieodpowiednio zaprojektowane wnętrze sali nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże całego swojego potencjału, i tak naprawdę mogą to być to pieniądze wyrzucone w błoto.


Autor: BenQ
Pomieszczenie przeznaczone na salę kinową musi być należycie wyciszone przed wszystkimi hałasami, i trzeba oczywiście się zająć wszystkim w środku, również podłogą i sufitem. Porządna realizacja wnętrza sali, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Wreszcie pozostaje zamontowanie sprzętu, który również dużo kosztuje, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać bliskich na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: więcej.

Kategorie artykułu