Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Jak urządzić odpowiedni plac zabaw dla maluchów?

Dzieci w każdym wieku przeważnie są faktycznie ruchliwe, w związku z tym większość rodziców chce w inny sposób spożytkować ich energię, ponieważ w innym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Idealnym rozwiązaniem są bez wątpienia wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są bardzo często wyposażone w atrakcyjny i bezpieczny sprzęt, niemniej warto jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki we własnym ogrodzie. W jaki sposób?
plac zabaw
Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, należy dopasować wyposażenie do wieku oraz zainteresowań dziecka. W przypadku dzieci najmłodszych najlepiej jest zainwestować w piaskownicę - ona na pewno zaciekawi pociechę oraz posłuży kilka lat, a także w wysokiej jakości huśtawkę lub zjeżdżalnię. Większe maluchy stają się jednakże o wiele bardziej wymagające. Znakomitym rozwiązaniem są na przykład bramki piłkarskie - bramka piłkarska z otworami. Pozwalają one na grę w piłkę nożną, jaką zazwyczaj chłopcy uwielbiają, mimo to dziewczynki z pewnością również skuszą się na taką aktywność.
Sama bramka do piłki nożnej jest relatywnie tania, tym samym każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej zamontowanie. Rzecz jasna, można postarać się też o jej samodzielne wykonanie. Sprawdzi się bramka piłkarska z drewna, którą z reguły można zobaczyć na starych boiskach, które okoliczni mieszkańcy wyposażyli własnymi siłami. Nie należy jednakże przesadzać z ich rozmiarami. Maluchy będą znakomicie się bawiły strzelając do malutkich bramek, które poza tym nie zajmą całego ogrodu - .

plac zabaw
Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach oferowane są całe moduły składające się z kilku elementów, przeznaczone do urządzenia ogrodowego placu zabaw. To znakomita propozycja, jako że nie trzeba wykonywać niczego własnoręcznie. Planując ich kupno trzeba co najważniejsze ocenić jakość konstrukcji. Musi być zrobiona z wysokiej jakości tworzyw, z dbałością o nawet najdrobniejsze szczegóły, ponieważ jedynie w takim przypadku dziecko będzie podczas zabawy całkowicie bezpieczne. Ogrodowy plac zabaw na pewno będzie odznaczał się dużym zainteresowaniem, a jego urządzenie nie nastręczy trudności. Tym sposobem można zachęcić malucha do przebywania na dworze, co w dobie komputerów i telewizji nie zawsze jest łatwe.

Kategorie artykułu