Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Co zrobić, aby znaleźć Kurs angielskiego - czemu warto?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko w naszych czasach znaleźć dobrą posadę. W związku z panującym kryzysem, mnóstwo zakładów decyduje się na redukcję etatów. To znaczy, że młodzi absolwenci, którzy ledwo co obronili tytuł magistra, nie mają szans na stałe zatrudnienie. Okazuje się, nawet ukończenie prestiżowej uczelni nie może nam zagwarantować znalezienia dobrej posady. Absolwenci są zrozpaczeni.


Nie tak wyobrażali sobie wkraczanie w dorosłe życie. Ponieważ jednak muszą jakoś zarabiać pieniądze na życie, zgadzają się na pracę poniżej swoich kwalifikacji, zazwyczaj w barach fast food.

nauka
Źródło: http://www.sxc.hu/
Jednak, ta tragiczna sytuacja na rynku pracy nie może być wymówką dla braku wykształcenia. Nigdy nie wiemy, co się stanie w przyszłości. Może się okazać, że za jakiś czas dyplom wyższej uczelni bardzo nam się przyda. Żeby zwiększyć swoje szanse u potencjalnego pracodawcy powinniśmy pomyśleć o swojej przyszłej karierze już w trakcie nauki. Należy wszystkimi dostępnymi drogami nabywać potrzebne doświadczenie. Można skorzystać z ogromnej oferty praktyk studenckich lub wolontariatów. Tym samym pokażemy potencjalnemu kierownikowi, że poważnie myślimy o przyszłości i nie boimy się ciężkiej pracy. Niełatwo jest bowiem połączyć studia z równoczesną pracą.

Aby jeszcze wyżej podnieść swoje notowania na giełdzie pracy, należy uczyć się języków obcych. Już tego samego dnia znajdźmy kurs szukając "angielski Gdynia". W naszych czasach jest to powszechny język, którym damy sobie radę w każdym państwie świata. Dzięki płynnej znajomości angielskiego, na pewno powiększymy swoje szanse na ciekawą pracę. Żeby stać się jeszcze lepszym kandydatem na wymarzone miejsce, należy znać co najmniej dwa języki obce. Powinniśmy zatem rozeznać się, jaki jeszcze język jest wymagany w korporacji, gdzie chcemy pracować i poszukać, która szkoła językowa w Gdyni może nam zaoferować taki kurs. Jeśli postaramy się jeszcze o dodatkowe umiejętności, wówczas nasze szanse na znalezienie odpowiedniej pracy natychmiast podskoczą.

Kategorie artykułu