Wciągające typy gier na PlayStation Vita

przez | 29 listopada 2022
Mała, praktyczna i bardzo grywalna – to najlepsza chyba charakterystyka niewielkiej przenośnej konsoli, jaką jest wypuszczona w 2011 roku PS Vita. Konsola została wyposażona w dotykowy ekran z pięciocalową przekątną, a dodatkowo, co wyróżnia ją wśród innych urządzeń tego typu, wielodotykowy panel tylny, który daje całkowicie nowe możliwości jeśli chodzi o sterowanie podczas grania. Łącząc funkcjonalności ekranu dotykowego z panelem tylnym otrzymuje się zakres sterowania niedostępny do tej pory w innych urządzeniach.

kontroler do playstation

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com
Uzupełnienie sterowania są dwa drążki analogowe i dwa panele z przyciskami, dzięki nim jeśli ktoś będzie chciał sobie grać w gry fabularne ps vita, to bez większych problemów da sobie radę z ich użytkowaniem w czasie gry. Oprócz wydajnych i mocnych podzespołów i niespotykanemu do tej pory patentowi z dotykowym panelem z tyłu najnowsza konsola firmy sony oferuje ogromne możliwości jeśli mówimy o interaktywnym graniu, sprzęt jest wyposażony w bezprzewodową łączność, więc można dowolnie próbować się łączyć z innymi graczami niezależnie od miejsca, w którym przebywają.

O powodzeniu wszystkich urządzeń do grania będą świadczyć przede wszystkim gry (więcej: ekstra gry fabularne na ps vita), które można zainstalować. Liczy się nie tylko cena, choć ona jest oczywiście dla wielu najbardziej istotną rzeczą, lecz również łatwość i wygoda obsługi, i możliwości wspólnego grania z innymi użytkownikami. A właśnie wszystko to proponuje najnowsza konsola Sony, która oferuje gatunki dla wszystkich rodzajów graczy. Wielbiciele biegania z karabinem wybiorą więc gry fps ps vita, w tym kilka kultowych szlagierów znanych przykładowo z komputerów PC. W chwili relaksu pomiędzy eliminowaniem kolejnych wrogów warto zobaczyć gry logiczne ps vita i przez parę chwil poćwiczyć swoje zwoje mózgowe.

A jeśli ktoś będzie lubił dobrą muzykę, to dla niego sprawdzą się z pewnością gry muzyczne ps vita (na przykład: gry o tematyce muzycznej na ps vita), w które pograć będzie można z przyjaciółmi albo dopiero co poznanymi graczami, którzy się połączą z naszym urządzeniem. Różnych gier na tę konsolę jest całkiem sporo, posiadają one dość przystępne ceny, tak więc należy się spodziewać, że konsola ta przez parę lat jeszcze nie straci na popularności, nawet w erze ogólnie dostępnych smartfonów i tabletów.