Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Co wolno powiedzieć na temat atutów oraz wad grania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są dziś bardzo częstym i słynnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowa gra. Masa osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się współcześnie bardzo wiele, między innymi często poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Obecnie zdołamy wyróżnić osoby, które sądzą, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest naprawdę? Należałoby zastanowić się nad tym jakie walory i minusy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a
Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o zalety to nie da się ukryć, iż gry pozwalają na kreowanie fantazji i rozwijają nasz umysł. Uczą również strategicznego myślenia. W dodatku nie zapominajmy o tym, że istnieje mnóstwo gier logicznych i edukacyjnych, które przykładowo uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Poza tym granie w gry komputerowe jest również znakomitą zabawą i może być niesłychanie interesującym hobby. Multum osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i na pewno nie ma nic w tym złego. A właśnie gry oraz zbieranie przeróżnych rzeczy i gadżetów do gier może się okazać tak samo interesującym hobby (tutaj zobaczysz przykłady: świetne gadżety dla graczy).

gra konputerowa Diablo II
Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Granie w gry komputerowe niesie za sobą też parę wad. Dziś możemy odnaleźć sporo niezmiernie barbarzyńskich gier, pełnych przemocy - nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Bardzo łatwo jest zatracić się między iluzją, fikcją a rzeczywistością, zatem dzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin na pewno nie jest właściwe. A nie trudno zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeśli gracz posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu - akcesoria i kontrolery specjalnie do gier.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem w wielu przypadkach mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. Wskutek tego grając w gry komputerowe niesłychanie znaczące jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Warto także wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są fascynujące, a nie wyłącznie propagują przemoc i wrogość do innych osób.

Kategorie artykułu