Cyfrowe książki- Saga o Wiedźminie

przez | 21 grudnia 2021
Na dzień dzisiejszy książki możemy nabyć już nie tylko w zwykłej formie, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych na pewno wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku konsumentów chwali sobie lektury zapisane cyfrowo.

saga Wiedźmin audiobooki

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Rosnącym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że książka mówiona ma swoją tradycję. W naszym kraju już w połowie lat 30. firma płytowa Orpheon zarejestrowała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. W dystrybucji pojawiły się też polskie i zagraniczne bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem lat zmieniły się nośniki, na których utrwala się książkę mówioną, jednak rodzice wciąż z radością kupują dla dzieci popularne nagrania. Po pierwsze jest to pożyteczny prezent, który rozwija wrażliwość dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać samodzielnie. Poza tym jeśli po całym dniu jesteśmy zbyt zmęczeni, by samemu przeczytać dziecku historyjkę do snu, wtedy możemy posłużyć się mp3.

Przydatne audiobooki to także te do nauki języków obcych. Dzięki nim możemy uczyć się w każdym miejscu, na przykład w tramwaju. Trzeba mieć świadomość, że swoją funkcję edukacyjną spełnią nie tylko standardowe kursy w formie cyfrowej, ale również ciekawa literatura angielska. Tak właśnie możemy łatwiej przyswajać sobie kolejny język obcy.

Audiobook to także doskonałe rozwiązanie dla osób niewidomych. Aktualnie nie wszystkie interesujące pozycje wydawnicze są tłumaczone systemem Braille’a, za to nierzadko można je nabyć w księgarni w formie audiobooka właśnie. Obecnie bestsellerowe książki bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców z pewnością jest to również nowa forma dystrybucji rozchwytywanego hitu. Niektóre audiobooki to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z wytrwale czekają wielbiciele książki. Oczywiście prym wiedzie aktualnie literatura fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się świetnie.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które również będą interesujące.

Pamiętajmy jednak, że Andrzej Sapkowski jest autorem nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Fanów jego twórczości ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego audiobook znajdą w internecie niejedną pozycję. Również kolejne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.