Jak przygotować swoją córkę do komunii świętej?

Sezon na komunie już za pasem, a więc czymś bardzo znaczącym jest to by przygotować własną córeczkę, zapewne 9-latkę, do tej wielce znaczącej uroczystości kościelnej. Wiadoma sytuacja: komunia jest niejako dużo bardziej komercyjna, aniżeli kiedyś. Czyli to oznacza, że choć dzieci w dalszym ciągu dbają o sferę duchową, ich rodzice także, to jednak ciężko nie powiedzieć, iż bardzo często prezenty są trochę nawet bardziej znaczące, niż duchowość. Cóż, może kwestie duchowe zostawmy księżom oraz katechetom, a faktycznie poruszmy zagadnienia niejako materialne. Jednak czy to coś tak wielce złego?

Pamiętajmy, iż na całe szczęście można jakoś połączyć odpowiednio sprawy duchowe z materialistycznymi. Spokojna głowa: takie są czasy.

Nie czekaj! Jeśli interesuje Cię kompleksowa analiza (https://horyzont.net.pl/atrakcje-gdanska-co-warto-zobaczyc/), to obowiązkowo musisz kliknąć w podany link. Pod nim znajdziesz wiele uzupełniających szczegółów z nią połączonych.

Skoro żyjemy w wielce nowoczesnych czasach, to jednakże ciężko się jakoś dziwić, że nasza córeczka nie chciałaby dostać bardzo wielu prezentów oraz elegancko wyglądać…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie: trzeba poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretnie: co zrobić, jeśli pragniemy najzwyczajniej spowodować, że nasza córeczka będzie niesamowicie gustownie się prezentowała? Niesamowicie znaczącą kwestią jest to by w żadnym razie nie oszczędzać kasy na suknię komunijną. Powinniśmy mieć na uwadze, iż w żadnym wypadku nasza córka nie powinna miewać nawet małych kompleksów związanych z własną sukienką. Zwróćmy uwagę, że wyłącznie piękne suknie do komunii są jakby nie patrzeć niesamowite, no na wagę złota. W bardzo wielu polskich parafiach nie ma sukienek, a tylko alby, ponieważ trochę mniej zamożne dziewczynki miały problemy dotyczące tego, że akurat ich sukienka (zobacz również sukienki dla puszystych) nie wygląda jak sukienki córek prawników, właścicieli firm, etc.

Zapamiętajmy, iż jeżeli w akurat naszej parafii w dalszym ciągu są akurat sukienki, należałoby nieco wykosztować, ale przynajmniej nie dopuścić do tego, aby córka miała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia zdarza się wyłącznie raz w trwania życia, zatem czymś bardzo znaczącym jest to, aby zadbać o swoją córkę. I nawet jeżeli to zbytnio próżne.