Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Szkoła w Internecie pomysłem na zainteresowanie współczesnych dzieci?

Szkoła to były czasy. Nie to co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły było ciekawsze niż teraz, gdyż obecnie zamiast edukacji w wielkiej szkole dzieci i młodzież wolą rozwijać się w świecie wirtualnym. Dziwić się czy nie? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż gdybym był w ich skórze też bym to robił. Zależnie od tego, ile mamy lat i kiedy chodziliśmy do szkoły, każdy jest bardziej lub mniej tolerancyjny w tym rejonie. Nie ma co wymagać zrozumienia u osób, które są dziś w podeszłym wieku i chodziły do szkoły kilkadziesiąt lat temu.


w klasie
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo odległe od dzisiejszego pokolenie, że aż wydaje się niemożliwe, żeby pojęli, o co chodzi w obecnym wszędzie świecie wirtualnym. Takie osoby z ręka na sercu mogą powiedzieć, że dawniej chodzenie do szkoły to w pewien sposób wyróżnienie, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było posiadanie piórnika, temperówki (temperówki szkolne), tuszu (trwałe tusze) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które chodząc do szkoły (średniej czy podstawowej) miały styczność zpoczątkiem rewolucji internetowej. Co prawda, tego początki były dość zabawne, Internet jeszcze był narzędziem dość prymitywnym, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który jak się okazało, zawojował świat.


Dzisiejsza młodzież funkcjonuje już zdecydowanie bardziej w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Wszelka aktywność ma miejsce w Internecie. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby spotkac się na mieście to wszystko omawia się przykładowo na facebooku. Gdy jest jakieś wydarzenie notka o wydarzeniu pojawia się na portalu społecznościowym, a ludzie po kolei przyłączają się do tego wydarzenia . Nie dziwne więc, że młodzież woli Internet od szkoły, ponieważ traktuje ją jako zło konieczne, potrzebne jedynie dla papierka, ale po nic więcej. Szkoła w ich mniemaniu jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje międzynarodowa sieć komputerowa. Starsi nie mogą tego pojąć, ale powinni trochę się wczuć w niełatwą sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet podczas swojej edukacji i są świadomi, drzemiącej w nim siły. Jakie są w nim możliwości.

Kategorie artykułu