Zabawki edukacyjne dla naszych dzieci – krótka charakterystyka i przykłady

przez | 6 stycznia 2022
Nasze pociechy spędzają bawiąc się znaczną część swojego dnia. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zadbać o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w kształtowaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.

zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? Przede wszystkim należy dostosować przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Dzieci w zależności od tego, ile mają lat, kształcą inne umiejętności. Oczywiście dzieciaczki do 3 lat mają zupełnie inne potrzebyod dzieci chodzących już do przedszkola.

zabawki lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Większe dzieci posiadają już pewną wiedzę odnośnie tego, co je otacza. W sklepie często same podejmującą decyzję, decydując się na takie, które najbardziej im się podobają. Warto jednak pokierować nieco małym konsumentem i nie kupować zabawek, które w ogóle nie są rozwijające, tylko zasugerować dziecku puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które mają możliwość uczyć spostrzegawczości, a także rozróżniania kształtów, dostrzegania różnic i podobieństw pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki w szkole.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które jeszcze nie potrafią chodzić świetną zabawą może być mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy do zabawy.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w naszym wpisie? Z pewnością przyda Ci się także dodatkowe czytanie (https://protlumaczenia.pl/tlumacz-przysiegly-dunskiego-online/). Nie czekaj zatem i wejdź do następnej strony.

Są to na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, którymi maluch może się nacieszyć. Maty edukacyjne są bardzo powszechne, nie są drogie, a są wygodne, można je przewieźć i dają możliwość zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla dzieci w wieku około roku idealnym rozwiązaniem mogą się okazać zabawki interaktywne. Specjalnie pomyślane, żeby mieć za zadanie stymulować rozwój dziecka w różnych sferach, na przykład intelektualnej, ale także emocjonalnej. Bezpieczna i dobrze skonstruowana zabawka uwzględnia bowiem możliwości rozwojowe dziecka.