Jak przygotować swoją córkę do komunii świętej?

przez | 8 lipca 2021
Sezon na komunie już za pasem, a więc czymś bardzo znaczącym jest to by przygotować własną córeczkę, zapewne 9-latkę, do tej wielce znaczącej uroczystości kościelnej. Wiadoma sytuacja: komunia jest niejako dużo bardziej komercyjna, aniżeli kiedyś. Czyli to oznacza, że choć dzieci w dalszym ciągu dbają o sferę duchową, ich rodzice także, to jednak ciężko nie powiedzieć, iż bardzo często prezenty są trochę nawet bardziej znaczące, niż duchowość. Cóż, może kwestie duchowe zostawmy księżom oraz katechetom, a faktycznie poruszmy zagadnienia niejako materialne. Jednak czy to coś tak wielce złego?

Pamiętajmy, iż na całe szczęście można jakoś połączyć odpowiednio sprawy duchowe z materialistycznymi. Spokojna głowa: takie są czasy.

Nie czekaj! Jeśli interesuje Cię kompleksowa analiza (https://horyzont.net.pl/atrakcje-gdanska-co-warto-zobaczyc/), to obowiązkowo musisz kliknąć w podany link. Pod nim znajdziesz wiele uzupełniających szczegółów z nią połączonych.

Skoro żyjemy w wielce nowoczesnych czasach, to jednakże ciężko się jakoś dziwić, że nasza córeczka nie chciałaby dostać bardzo wielu prezentów oraz elegancko wyglądać…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie: trzeba poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretnie: co zrobić, jeśli pragniemy najzwyczajniej spowodować, że nasza córeczka będzie niesamowicie gustownie się prezentowała? Niesamowicie znaczącą kwestią jest to by w żadnym razie nie oszczędzać kasy na suknię komunijną. Powinniśmy mieć na uwadze, iż w żadnym wypadku nasza córka nie powinna miewać nawet małych kompleksów związanych z własną sukienką. Zwróćmy uwagę, że wyłącznie piękne suknie do komunii są jakby nie patrzeć niesamowite, no na wagę złota. W bardzo wielu polskich parafiach nie ma sukienek, a tylko alby, ponieważ trochę mniej zamożne dziewczynki miały problemy dotyczące tego, że akurat ich sukienka nie wygląda jak sukienki córek prawników, właścicieli firm, etc.

Zapamiętajmy, iż jeżeli w akurat naszej parafii w dalszym ciągu są akurat sukienki, należałoby nieco wykosztować, ale przynajmniej nie dopuścić do tego, aby córka miała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia zdarza się wyłącznie raz w trwania życia, zatem czymś bardzo znaczącym jest to, aby zadbać o swoją córkę. I nawet jeżeli to zbytnio próżne.