Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Jak przygotować swoją córkę do komunii świętej?

Sezon na komunie już za pasem, a więc czymś bardzo ważnym jest to, aby przygotować swoją córkę, zapewne 9-letnią, do owej wielce istotnej uroczystości kościelnej. No wiadomo: komunia jest no jakby nie patrzeć o wiele bardziej komercyjna, niż kiedyś. Czyli to znaczy, że choć dzieciaki nadal dbają o sferę duchową, no ich rodzice także, to jednakże ciężko nie powiedzieć, iż często prezenty są nieco nawet bardziej znaczące, niźli realia. No cóż, być może kwestie religijne zostawmy księżom oraz katechetom, a faktycznie poruszmy zagadnienia no jakby nie patrzeć typowo materialne. Jednakowoż czy to coś aż tak mocno złego?


Pamiętajmy, iż na szczęście można jakoś tam połączyć umiejętnie zagadnienia duchowe z materialistycznymi. Spokojna głowa: właśnie takie mamy czasy. Jeśli żyjemy w mocno nowoczesnych realiach, to jednakże trudno się dziwić, że nasza córuchna nie chciałaby dostać bardzo wielu doskonałych prezentów oraz ładnie się prezentować...

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
No właśnie: trzeba poruszyć niesamowicie istotną kwestię, a mianowicie: co zrobić, jeśli chcielibyśmy najzwyczajniej spowodować, że właśnie nasza córeczka będzie niesamowicie ładnie się prezentowała? Wielce ważną kwestią jest to by w żadnym razie nie szczędzić pieniędzy na suknię. Powinniśmy mieć na uwadze, iż w żadnym razie nasza córka nie może mieć jakichkolwiek kompleksów mających związek z własną sukienką. Zwróćmy uwagę, że tylko eleganckie suknie do I komunii są tak jakby niezwykłe, na wagę złota. W bardzo wielu parafiach nie ma już sukienek, a alby, ponieważ nieco biedniejsze 9-latki miały problemy dotyczące tego, że ich sukienka nie wygląda jak ubrania córek prawników, przedsiębiorców, etc.

Zapamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii ciągle są akurat suknie, przydałoby się troszkę wykosztować, ale no przynajmniej nie dopuścić do tego, aby córka miewała nawet małe powody do płaczu. Wiadomo - pierwsza komunia święta zdarza się wyłącznie jeden raz w ciągu swojego życia, zatem czymś wielce ważnym jest to by dbać o swoją córkę. Nawet jeżeli to za bardzo próżne zachcianki.

Kategorie artykułu