Zabawy najmłodszych architektów

przez | 2 grudnia 2022
We współczesnym świecie ogromnym poważaniem cieszą się zawody techniczne. Nie zadziwia zatem fakt, że znajduje to odbicie w rozrywkach naszych dzieci. Z rozkoszą wobec tego wchodzą w funkcje architektów miast czy zwyczajnie w zawód strażaka. By gra była przednia, należy na przykład stworzyć całe miasto.

w mieście Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Formuła na to jest dosyć banalny, starczy krztynka inwencji, pudła i już makieta wykonana. Niewątpliwie na dworze wszystko może się miasteczkiem. Co jednak uczynić, jeśli mali budowlańcy nie zdołają przebywać w ogrodzie, bo leje. W owym czasie z pomocą nadciągają klocki.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o następną nietuzinkową pozycję? Jeżeli tak, to naprawdę zalecam ten link (http://pischool.pl/) – kliknij a się nie rozczarujesz.

I raz jeszcze tak jak na podwórku można zbudować Paryż. Dziadkowie obecnych pociech mieli tylko swoją wyobraźnię oraz zrobione z drewna bryłki z których wznosili miasteczka.

miasteczko z klocków Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku dwudziestego pierwszego wieku, dzieci mają z pewnością prościej, wystarczy zestaw Lego City, i po sprawie. W kilkanaście minut powstają karetki , wozy straży pożarnej, porty lotnicze albo komendy policji, łącznie z aresztami. Nie wybuchają wówczas kłótnie o to, czym ta czy tamta budowla jest. Zestaw Lego City produkowany jest dla dzieci powyżej 4 lat, które umieją już myśleć abstrakcyjnie, łatwo z gotowych podobnych fragmentów składają nowe przedmioty. Zestawy te spokojnie możemy przyporządkować do kategorii zabawek pouczających, bowiem uczą latorośle rozwiązywać problemy, nauczają że z identycznych elementów przy szczypcie pomysłowości mogą wykreować całkowicie nowe obiekty. Zestaw Lego City zawiera w jednym pudełku przynajmniej 2 możliwości, przykładowo z tych samych części można stworzyć radiowóz i bolid. Wybór możliwości zależy tylko i wyłącznie od użytkownika.

Rodzic dziecka podczas zabawy ma okazję stymulować ręczne zdolności malucha, co z cała pewnością zaowocuje w życiu przedszkolnym czy też późniejszym. Oczywiście jest to też metoda na pogłębienie więzi potomka z rodzicami. W czasie takich zabaw, jest okazja skutecznie nauczyć latorośl, iż do zamyślonego rezultatu dochodzi się sukcesywnie, przez sukcesywne realizowanie uprzednio przemyślanego planu.

U starszych dzieciaczków może być klocki Lego City powodem do objaśnienia wybranych prostych zjawisk matematycznych. Dla przykładu działania równoważni. Wbrew pozorom jest to uciecha przyjemna nie tylko dla dzieciaczków ale też dla ich rodzicieli.ten link kursy maturalne warszawa kursy maturalne warszawaW odpowiedni sposób wyreżyserowana zabawa może stać się świetną rozrywką a równocześnie nauką a także metodą na szary, ulewny dzień.