Dlaczego szkoła nie jest najbardziej potrzebne w życiu

przez | 29 listopada 2022
Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Pewnie kilka ważych wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można stwierdzić, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Czy jesteśmy bardzo mali czy starsi potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy też do końca życia uczyć się czegoś, dowiadywać, niech będą to nawet plotki, jest to taka mała, ale jednak – prywatna szkoła podstawowa – www.wilanow.varsovia.edu.pl/.

Największe natężenie edukacji występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko todosłownie maszynka do nauki. Może wtedy przyswoić tak dużo rzeczy, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najważniejsze, dziecko można uczyć poprzez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najwspanialszy sposób, żeby dziecko zdobywało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda potem, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego przykładowe zestawy szkolne i inne akcesoria do szkoły, ten walor edukacyjny wyczerpuje się nieco, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej docenia się, jak człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bez granic, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywiołowo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się zakrętach naszego życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma oparcie w rodzinie i że może kogoś kochać bardzo mocno, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.