Jakie szanse stoją przed nauczycielami w okresie niżu demograficznego?

Nauczyciele aktualnie już nie są tak zwanymi świętymi krowami. Przecież w dzisiejszych czasach mamy spory niż demograficzny. Jeżeli zmniejszyła się ilość uczniów, nie może zbytnio zdziwić, że problemy z zatrudnieniem to coraz powszechniejsze zjawisko wśród nauczycieli. Naturalnie sytuacja nauczycieli nie jest tak mocno katastrofalna. Generalnie ci dobrzy nauczyciele ciągle robią to co potrafią najlepiej. Zresztą byłoby fajnie, gdyby zawsze szli na zwolnienie albo wcześniejszą emeryturę tacy belfrzy, którzy najzupełniej nie nadają się do owego ze wszech miar trudnego zawodu.
View More Jakie szanse stoją przed nauczycielami w okresie niżu demograficznego?

Współczesna matura

Obecnie matura wygląda o wiele inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Uległ zmianie zakres wiadomości, jakie do tego testu powinno się opanować, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Wynika to między innymi z reformy edukacji, która wprowadziła szkoły gimnazjalne, a do tego skróciła czas nauki w szkołach ponadgimnazjalnych o rok.
View More Współczesna matura

Język niemiecki a owocna oraz systematyczna nauka

Każdy z nas orientuje się w tym, jakie techniki uczenia się języków obcych są dla nas najlepsze. Mnogość rozchwytywanych na rynku technik i ogólna dostępność pomocy naukowych w dużym stopniu sprzyja znalezieniu tej odpowiedniej dla nas drogi. Biorąc pod uwagę naukę języka obcego, takiego jak niemiecki indywidualnie jest najkorzystniej, o czym zdążyło przekonać się już wielu. Korzystne cenowo oferty znaleźć można bez problemu także w sieci.
View More Język niemiecki a owocna oraz systematyczna nauka