Archiwa tagu: lalki

lalki

Kup mi klocki mamo

Klocki lego to nie tylko budowanie, czego się chce, co tylko wyobraźnia nam podsunie, klocki lego to serie, które nakierowują nas na to, co zbudować i o co walczyć, do takich serii zalicza się między innymi klocki lego castle. Zamki, które muszą zostać ocalone przez smokami i jeszcze trzeba ratować księżniczkę, to niesamowita akcja, którą daje się wydobyć z klocków. Niektórym ludziom wydaje się, że z klocków lego się wyrasta i trzeba im głośno powiedzieć, że są w błędzie. Każdy bez względu na wiek, jeżeli mają więcej niż sześć lat – granica ustalona, bo młodsze dzieci mogą nie do końca rozumieć istotę gry, na sto procent będą się świetnie bawili tworząc coraz to nowe konfiguracje z klocków lego.

Co kupić małemu dziecku na prezent?

Dzieci są wybredne – i nawet jeżeli są umiejętnie wychowywane wymagają nieustannie nowych zabawek. Naturalnie nawet bardzo rozwydrzone dzieciątko orientuje się, że codziennie i tak nie będzie dostawać upominków, ale jakby nie patrzeć odgrywają one mega wielką rolę w jej krótkim funkcjonowaniu.

Śliczne laleczki nadal są modne

Choć dzisiejsze realia są zgoła odmienne, aniżeli takie sprzed przykładowo 20 lat, to jednakowoż trudno nie dostrzec, że akurat w przypadku lalek pewnie rzeczy są jakby nie patrzeć stałe, nigdy się nie zmieniają. A więc – lalki są ciągle bardzo popularne, zdecydowana większość dziewczynek uwielbia bawić się własnymi lalkami.

Pogląd Gender, temat ostatnio często dyskutowany w mass mediach – czy warto toczyć spory?

Termin Gender, który po prostu oznacza płeć społeczną, jest przez niektóre środowiska w Polsce mocno demonizowany. Rozmowy na ten temat wywołują wciąż sporo emocji. Moim zdaniem (i zdaniem wielu psychologów) stwarza się problem tam gdzie nie istnieje.
Odkąd pamiętam małe dziewczynki nie tylko misie czy lalki przebierały w ubranka dla lalek, karmiły czy wkładały im do buzi smoczki. Także szły w ruch samoloty, rakiety czy samochody zabawki.