Studia podyplomowe pozwalają zdobyć kolejne zdolności i dodatkowy zawód

Studia podyplomowe, są obecnie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które ukończyły studia II stopnia i chcą wciąż się rozwijać w konkretnym kierunku albo chcą zdecydowanie zwiększyć zakres swojej wiedzy, jak również zdolności w innych dziedzinach. Studia podyplomowe pozwalają także uzyskać kolejny zawód, gdyż kończąc inny kierunek aniżeli ten, którego uczono się na studiach magisterskich, uzyskuje się szansę świadczenia pracy w tym kierunku, czyli na przykład nauczyciel WF-u ma możliwość ukończyć studia podyplomowe na kierunku geograficznym i w ten sposób zdobywa uprawnienia do nauczania również takiego przedmiotu w szkole.
View More Studia podyplomowe pozwalają zdobyć kolejne zdolności i dodatkowy zawód

Jakie szanse stoją przed nauczycielami w okresie niżu demograficznego?

Nauczyciele w tym momencie już nie są tzw. świętymi krowami. W końcu obecnie mamy znaczący niż demograficzny. Jeśli pomniejszyła się ilość dzieci, nie powinno zbytnio zdziwić, że brak pracy to coraz poważniejsze zjawisko wśród nauczycieli. Naturalnie sytuacja nauczycieli nie jest tak mocno beznadziejna. Generalnie tacy porządni nauczyciele nadal robią to co umieją najlepiej. Zresztą byłoby dobrze, gdyby we wszystkich przypadkach przechodzili na zwolnienie lub wcześniejszą emeryturę tacy belfrzy, którzy najzupełniej nie nadają się do tego niesamowicie ciężkiego zawodu.
View More Jakie szanse stoją przed nauczycielami w okresie niżu demograficznego?

Dlaczego szkoła nie jest najbardziej potrzebne w życiu

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka ważych wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.
View More Dlaczego szkoła nie jest najbardziej potrzebne w życiu