Archiwa tagu: rodzina

rodzina

Chyba każdy, kto ma w domu komputer co jakiś czas lubi sobie zagrać

Oczywiście nie ma w tym nic złego przy założeniu że robi się to z rozsądkiem, a oprócz tego wybiera właściwe gry. Jeśli ktoś będzie przesiadywał po kilkanaście godzin przy komputerze, lekceważąc szkołę czy obowiązki zawodowe, to niestety trochę przesadza z graniem i powinien trochę przystopować. Istotny jest również dobór właściwych gier, zwłaszcza jeżeli będzie chodzić o młodzież i dzieci.

Oryginalne prezenty komunijne

W ostatniej dekadzie średnia cena prezentu komunijnego wzrosła nawet kilka razy. W latach 90 do nagminnie dawanych upominków należały: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Na dzień dzisiejszy zazwyczaj preferowane są urządzenia elektroniczne: konsole do gier, tablety, smartfony, laptopy itp. Budżety niektórych przyjęć komunijnych potrafią dorównać na chwilę obecną środkom potrzebnym na wyprawienie wystawnych wesel.

Pierwszy pokój twojej najmłodszej pociechy – jaki może być?

Kiedy rozszerza nam się familia, zapewne jesteśmy wniebowzięci. Snujemy plany na przyszły czas, robimy wszystko, aby usprawnić start w egzystencji naszej pociechy. Jednak ten moment to także duży stres i obowiązek – trzeba przemyśleć jak wychować dziecko, czy ochrzcić, jak żywić. Poza tym, bardzo istotnym zagadnieniem jest również zaaranżowanie pierwszego pokoju w życiu potomka. Jak najlepiej to zrobić? Czy płeć ma znaczenie? Które łóżka do pokoju dziecięcego są najlepsze?

Wspólne granie sprzyja polskim rodzinom!

Bardzo alarmujące wiadomości: w dużym stopniu zanikają w ostatnim czasie więzi rodzinne. Nawet chodzi o bliską rodzinę! Należy zatem w tych jakże zwariowanych czasach rozglądać się za tymi sposobami, dzięki to którym najzwyczajniej w świecie właśnie nasza rodzina będzie w o wiele lepszej kondycji. Czy to w ogóle możliwe?

Każda matka powinna zaufać własnej intuicji. Przecież matka natura ofiarowała nam ten dar, należy go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama to wie: jej dziecko powinno być najszczęśliwsze na świecie. Od tego nie ma wyjątków. Co to właściwie znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dziecko dla matki jest najważniejsze. Bardziej ważne od męża, brata, ojca czy matki.

Dlaczego szkoła nie jest najbardziej potrzebne w życiu

Co odgrywa najważniejszą rolę w naszym życiu? Na pewno kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kreuje i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.